polski English pусский
Onyx - precyzyjne rozwiązania internetowe
Onyx Sp. z o.o. - poczta elektroniczna

Charakterystyka modułów:

 • Administrowanie i kontrola - System poczty elektronicznej Onyx Postmaster został zaprojektowany pod kątem wykorzystania w firmach i organizacjach. Jego moduł administracyjny, oprócz klasycznych zadań, udostępnia administratorom szereg funkcji o charakterze kontrolnym, niespotykanych w typowych systemach pocztowych. Możesz m. in. sprawdzić kiedy i w jaki sposób korzystają z systemu pracownicy, skąd i jak często sprawdzają pocztę, jaki generują ruch i wiele innych.
 • Opcjonalna ochrona antywirusowa - Minęły już czasy, kiedy wirusy rozprzestrzeniały się na dyskietkach. Dziś robią to błyskawicznie za pomocą poczty elektronicznej. I robią to skutecznie! Dlatego warto, oprócz programu antywirusowego działającego lokalnie na Twoim komputerze, kontrolować przesyłki zanim jeszcze trafią do Twojej skrzynki pocztowej. Onyx Postmaster udostępnia Ci taką opcję. Jej skuteczność podnosi częstotliwość aktualizacji bazy wzorców wirusów - aż 4 razy na dobę.
 • Filtr antyspamowy FRET - Czy zdarzyło się Państwu odbierać setki wiadomości zwrotnych z różnych serwerów pocztowych? Jeżeli nie to macie Państwo szczęście.
  Dokuczliwość tego rodzaju spamu jest duża z uwagi na to, że w ciągu jednego dnia można otrzymać na swoją skrzynkę nawet tysiąc zwrotów.
  Problem z tym typem spamu polega na tym, że w zasadzie są to prawdziwe wiadomości zwrotne z serwerów pocztowych, tylko wygenerowane przez spamerów i skierowane na konkretne skrzynki.
  Nie możemy więc usuwać ich wszystkich, ponieważ może wśród nich znaleźć się zwrot dotyczący wiadomości faktycznie wysłanej przez Państwa. Bez możliwości odczytania takiego zwrotu, po pierwsze nasi klienci nie wiedzieliby o tym, że jest jakiś problem z dostarczeniem wiadomości przez nich wysłanej, a po drugie utrudniłoby to zdefiniowanie przyczyny problemu.
  Filtr FRET weryfikuje więc czy zwrot, który dodarł do skrzynki dotyczy wiadomości wysłanej z naszego serwera pocztowego, a w przypadku stwierdzenia że nie, klasyfikuje wiadomość jako spam.
 • Filtr antyspamowy WBBL - Ktoś się na Ciebie uwziął. Regularnie przysyła Ci informacje o jakiejś konferencji, szkoleniach czy promocji. Mówisz, że Cię to nie interesuje, piszesz o danie spokoju, zabraniasz przysyłania - jak grochem o ścianę. Walka ze spamerem irytuje i zajmuje mnóstwo czasu. Filtr WBBL pozwala Ci załatwić sprawę raz na zawsze w ciągu kilkunastu sekund. Wpisujesz adres nadawcy na specjalną listę, a Twój serwer nigdy już nie przyjmie od niego żadnej przesyłki.
 • Filtr antyspamowy RBLL - Walka ze spamem przybiera różne formy. Jedną z bardziej popularnych są ogólnoświatowe bazy trefnych nadawców, automatycznie uaktualnianie w trybie ciągłym. Onyx Postmaster zawiera moduły umożliwiające Ci podłączenie się do takich baz i skuteczne obniżenie liczby otrzymywanych przesyłek o charakterze reklamowym.
 • Opcjonalny filtr antyspamowy ASBA - Kolejne, bardzo zaawansowane, ocierające się o sztuczną inteligencję, rozwiązanie problemu niechcianych przesyłek. Specjalny, inteligentny moduł niejako czyta przesłaną do Ciebie wiadomośc, analizuje i w oparciu o szereg algorytmów klasyfikujących oddziela dobre wiadomości od podejrzanych. Trafność z jaką to robi jest zdumiewająca. Filtr ten uchodzi za najbardziej skuteczne narzędzie do walki ze spamem i jest zaimplementowany w systemie Onyx Postmaster w swojej najlepszej odmianie.
 • Filtr antyspamowy IRBL - Kolejny rodzaj spamu z jakim mamy do czynienia od pewnego czasu, to wiadomości zawierające krótki tekst (nie więcej niż jedno lub dwa zdania) oraz link do strony internetowej. Tekst zawarty w mailu nie jest tekstem, który opisywany wcześniej analizator tekstu (filtr ASBA) mógł rozpoznać jako spam. Filtr IRBL analizuje jednak wiadomość jeszcze głębiej. Sprawdza adres internetowy strony zawarty w wiadomości, tłumaczy go sobie z nazwy domenowej (czyli np. www.onyx.pl na adres IP np. 11.11.11.11. Następnie adres IP weryfikowany jest w ogólnoświatowej bazie trefnych adresów IP serwerów WWW. Linki do stron internetowych zawarte w wiadomościach spamowych, najczęściej prowadzą do serwerów WWW, których adres IP znalazł się już na czarnej liście. Można więc powiedzić, że filtr dosyć szczelnie blokuje spam tego rodzaju.
 • Stabilność i bezpieczeństwo - Serwery składowe systemu Postmaster zlokalizowane są w Polsce, w Warszawie, w nowoczesnym centrum danych na ul. Pięknej. Bezpośredni nadzór fizyczny nad sprzętem oraz dostęp do punktów wymiany ruchu z polskimi operatorami telekomunikacyjnymi mają ogromny wpływ na niezawodność pracy całego systemu. Blisko 10 lat praktyki w zabezpieczaniu systemów pocztowych, wykwalifikowana kadra techniczna to atuty, którymi mogą się pochwalić tylko nieliczni.


Materiały do pobrania:

Instrukcja konfiguracji filtrów antyspamowych (149 kB)Onyx postmaster
Onyx - nasi klienci