polski English pусский
Onyx - precyzyjne rozwiązania internetowe
Onyx Sp. z o.o. - chmura obliczeniowa

Cechy technologii:

Do podstawowych zalet technologii internetowych systemów informatycznych należą:

 • brak procesu instalacji oprogramowania
  Programów przeglądarkowych nie trzeba instalować. Aby z nich korzystać wystarczy wpisać w przeglądarkę odpowiedni adres WWW i przejść autoryzację. Użytkownik nie jest na siłę przywiązany do swojego stanowiska pracy. Gdy zajdzie potrzeba, może pracować na innym komputerze w biurze, czy nawet w domu. Nie występuje problem licencji stanowiskowych, kluczy sprzętowych, aktywacji oprogramowania.
 • praca równoległa
  Systemy internetowe, są z natury przystosowane do pracy równoległej. Wielu operatorów może jednocześnie pracować na tej samej bazie danych. Nie występują tu problemy, z jakimi spotykamy się, gdy kilka osób otwiera jednocześnie ten sam plik.
 • przetwarzanie centralne
  Wszystkie dane przetwarzane są przez komputer centralny - serwer. Komputery użytkowników służą tylko do ich wyświetlania i nie muszą mieć wyśrubowanych parametrów. Dzięki temu, że nie są przechowywane na nich dane z systemu, wymagają znacznie mniejszego nakładu pracy administracyjnej, a ich awaria, czy kradzież, nie paraliżują pracy firmy.
 • dostęp z odległych lokalizacji
  Systemy internetowe są potencjalnie dostępne z każdego komputera podłączonego do Internetu. Umożliwia to współdziałanie użytkowników znajdujących się w innych biurach, firmach, miastach. Działanie tradycyjnych programów jest zwykle ograniczone do jednego komputera lub do sieci komputerowej w obrębie jednego budynku.
 • projekty indywidualne
  Systemy internetowe są z reguły tworzone indywidualnie. Strona internetowa zawiera charakterystyczne dla zamawiającego elementy wystroju graficznego, a zaprojektowana tabela czy formularz zawierają dokładnie takie pola, jakie są potrzebne, i działa tak, jak Klient tego oczekuje.
 • łatwa budowa i rozbudowa
  Mimo że dla każdego Klienta system internetowy wymaga osobnego zaprojektowania i stworzenia, proces ten nie jest długotrwały. Doświadczone firmy wykorzystują do budowy systemu gotowe moduły programistyczne, dzięki czemu, mimo złożoności, system powstaje zadziwiająco szybko i, co nie mniej ważne, jest często o rząd wielkości tańszy od systemów wykonanych w technologii tradycyjnej. Również ewentualna rozbudowa systemu jest nieporównywalnie prostsza.


Cechami wprowadzającymi pewne ograniczenia w stosowaniu tej technologii są:

 • stałe połączenie z Internetem
  System internetowy wymaga stałego połączenia z Internetem. Ewentualne awarie łącza całkowicie uniemożliwiają pracę z systemem.
 • wolniejsze działanie
  Sieć Internet może wprowadzać widoczne opóźnienia w działaniu systemu. Kliknięcie nie zawsze powoduje natychmiastowe pojawienie się nowej strony. Ewentualne opóźnienie zależy głównie od jakości połączenia internetowego i jest trudne do oszacowania.
 • ograniczenia wprowadzane przez przeglądarkę
  Przeglądarki internetowe symulują pracę programu komputerowego w formie specyficznych stron internetowych. Strony te mają jednak szereg ograniczeń, np. nie obsługują technologii przeciągnij-i-upuść, inaczej realizowane jest przeglądanie dużych tabel (stronicowanie, zamiast przewijania), wydruki mają postać wydruków z przeglądarki. Ogólnie, w porównaniu do tradycyjnych programów komputerowych, możliwości są znacznie mniejsze.


Onyx cloud
Onyx - nasi klienci